Select Page

Kvetoucí abeceda

Kvetoucí abeceda

U své autorské abecedy jsem vycházela z florálních motivů, které mi jsou blízké.

Abeceda spadá do kategorie statické antikvy s velkým rozdílem tloušťky tahů. Jednotlivé písmové znaky jsou tvořeny z malých podlouhlých lístetků, které vyrůstají ze středového květu, nacházejícího se hlavně u účaří a nebo ve středu písmene. Použitá barva na lístcích je složená ze čtyř ostínů zelené. Středové květy jsou z magenty, díky tomu vytváří dojem jemného kvítku obklopeného zelení. Jako podklad jsem vybrala tmavě zelenou a bílou barvu, které nijak nenarušují klidný a jemný dojem květinové abecedy.

Pro ukázku, jak vypadá abeceda v psaném textu jsem si vybrala citát od J. R. R. Tolkiena z knihy Pán Prstenů. Jednotlivá slova jsem vyskládala pod sebe, aby byl text co největší a co nejvíce vynikla kresba drobných lístků. Vytvořila jsem i sadu pohlednic, kde je buď vyobrazená abeceda, citát nebo samostatné písmové znaky.

Dílo   plakáty, pohlednice

Zadání   vytvoření autorské abecedy

Tvořeno  ruční kresba, Illustrator

Rok  2018

 

PODOBNÁ TVORBA   plakáty

Festival Strážnice

Propagace festivalu

Yayoi Kusama

Propagace výstavy

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021