Select Page

Oxalis hrníček

Oxalis hrníček

Firma Oxalis zadala několik témat, ze kterých měl vycházet potisk. Já jsem si vybrala téma Severských zemí.

V prvním návrhu jsem vycházela z pohádek H. Ch. Andersona. Konkrétně jsem zpracovala pohádku Sněhová královna. Hlavní záměr byl vytvořit bohatou ilustraci, která vypráví kus z příběhu pohádky. Potisk na sebe plynule navazuje, tudíš se netvoří nepříjemný přechod mezi konci ilustrace. Pokud se potisk aplikuje na čajovou krabičku, plynulý přechod se vytvoří i mezi víčkem a tělem krabičky. Stylizovaná kresba je tvořena barevnými poli bez linky. Každé pole na sobě nese i specifickou texturu pro daný tvar (střechy-tašky, hory-kamení, sob-srst, apod.). Dále jsem návrh doplnila o prvky, které se vyskytují na severu: polární záře a severská souhvězdí. Celkově ilustrace působí kouzelným a tajemným dojmem.

Druhý návrh vychází z pohledu na skandinávské pobřeží. Chtěla jsem zachytit co nejvíce prvků, které lze na takovém pobřeží zpozorovat. Můžeme zde zahlédnout medvěda číhajícího na soba, rybářské lodě, vyvalené tuleně, racky, typické skandinávské domečky, atd. Kresba ukazuje. Ilustrace je kreslena perokresbou a kolorována vodovými barvami. Po té byla přeskenována do počítače a doupravena. Opět se jedná o návrh, který na sebe plynule navazuje. V tomto případě je ale víčko pomyslně odděleno od zbytku ilustrace jednoduchým šrafováním. Chtěla jsem, aby ilustrace působila hravě a byla zde spousta malých detailů, které vystihuje skandinávskou přirodu.

Z těchto dvou návrhů si firma Oxalis vybrala potisk se Sněhovou královnou a použila ji na jejich hrníček.

 

Dílo   design potisku na čajovou krabičku

Zadání   Oxalis

Tvořeno  malování tuší a akvarelem, Photoshop 

Rok  2018

 

PODOBNÁ TVORBA   potisky

Jsme ze stejné planety

Potisk na trička

Pivo Portáš

Design etiket na pivo

J&T banka

Design platebních karet

Antalis

Potisk na tapetu

Postav si své bludiště

Dětská logická hra

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021