Select Page

Elixíry

Obal pro lektvary jsem si vybrala proto, že mám velmi ráda žánr fantasy, který mě provází celým životem a baví mě vytvaření krabiček různých tvarů a typů. Díky nápdu s lektvary jsem mohla tyto dvě moje záliby spojit.

Pro krabičku jsem zvolila tvar vycházející z obráceného diamantu s pětiúhelníkovou základnou. Krabička je ze dvou kusů, víčka, jež má tvar pětiúhelníkového kuželu a spodního dílu, který tvoří základní tvar celé krabičky a po otevření se jeho stěny rozloží do pěticípé hvězdice. Spodek krabičky je vystlaný látkou, která má jak dekorativní, tak praktický účel. Díky ní jsou lahvičky v krabičce stabilněji zasazené a samovolně se v ní nepohybují. Uzavírání krabičky je řešeno pěti výřezy na hranách krabičky zhruba deset centimetrů od špičky. Zářezy jsou jak ve víčku, tak i na pěti stěnách spodní části. Po nasazení víčka se krabička obmotá šňůrkou, která se jednoduše zasekne o výřezy a drží celý obal pohromadě.

Etiketa s názvem lektvaru se nenachází přímo na víčku, ale je samostatně z venku namotána na šňůrku a nachází se i ve vevnitř krabičky, kde je taktéž na šňůrce, která je obmotána kolem hrdla lahvičky. Na víčku je natisknut hlavní dekor a je prořezávaná laserem

Motiv, který jsem použila pro potisk na krabičce je silně inspirovaný ikonografií alchymie. Mým záměrem bylo vytvořit lineární motiv, ve kterém se bude objevovat symbolika, se kterou alchymisté pracovali. Hlavní a nejvýraznější dekor je umístěn na víčku. Rozděluji ho do tří kategorií. Pro sadu klasických lektvarů jsem zvolila stejný motiv, jen lehce odlišený a hnědý recyklovaný papír, který je potisknut bílou barvou doplněnou o odstíny zelené a fialové.V potisku hlavně pracuji se symbolem měsíce, jež je v alchymii spojován se stříbrem. Měsíc se objevuje na více místech na krabičce a je použit i na etiketě. Třetí motiv se nachází na speciální sadě krabiček. Tyto krabičky se odlišují od ostatních tím, že každá má jinou barvu papíru (červená, černá a bílá) a také mají svůj vlastní hlavní symbol. Tři základní barvy se na všech třech obalech opakují a prolínají, tvoří tak ucelený set. K hlavnímu symbolu jsem přidala i motiv slunce, to jsem opět použila na více místech krabičky. Slunce je neoddělitelnou součástí alchymických symbolů a je spojeno se zlatem. Vnitřní stěny spodní části krabičky jsou potisknuty různými motivy. Jedna ze stěn je potisknuta textem, který popisuje daný elixír a vysvětluje jeho využití. Další stěny nesou alchymistickou symboliku. Tvar etikety je pětiúhelník, stejně jako tvar základny krabičky. Potisk se opakuje z víčka a je doplněn o druh a název elixíru.

Jako doplňující tiskoviny jsem vytvořila set dvou plakátů. Jeden prezentuje sadu klasických elixíru a druhý sadu speciálních elixírů. A umělecky zpracovanou textovou část mé bakalářské práce. Snažila jsem si ji zpracovat jako starý kouzelnický grimoár.

Můj set obalů získal ocenění ateliéru za nejlepší bakalářskou práci roku 2019. 

Dílo   obal na sadu elixírů, plakáty, grimoár

Zadání   bakalářská práce 

Tvořeno  Illustrator, Photoshop, laser

Rok  2019

 

PODOBNÁ TVORBA   obaly

Mladý obal 2018

Obal na kávové kapsle

Marina and the diamonds

Obal a design na CD

Mýtická království

Maturitní práce

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021