Select Page

Mýtická království

Mýtická království

Pro svou maturitní práci jsem si vybrala vytvoření žolíkových hracích karet. Zaměřila jsem se na kompletní grafické zpracování přední strany karet s jednotlivými postavami, zadní strany karet, a také krabičky, ve které jsou karty uloženy. Zaměření celého grafického zpracování jsem ladila do žánru fantasy, jenž je mi velmi blízký.

 Jako techniku pro zpracování ilustrací jsem zvolila perokresbu kolorovanou akvarelem. Jednotlivé části karet jsem si namalovala, oskenovala do počítače, kde jsem je upravila, seskládala a přidala písmena a číslice z fontu Alcoholika. Tváře postav měly být původně zcela náhodné, nakonec jsem vytvořila konkrétní postavy z řad mých spolužáků a jejich partnerů. Při hledání inspirace pro styl oblečení, jednotlivé střihy a části šatů, zbraně, brnění, masky a další prvky vzhledu postav jsem vycházela jak ze svých nápadů, tak i z námětů v knihách či hrách. Každé království má charakteristické oblečení a zbraně. Navrhla jsem zcela nové znaky, které nahradily znaky běžně se používající. Každá rodina je od sebe lehce odlišná. Dosáhla jsem toho díky rozdílné barevnosti a jednotlivým znakům: slunce, listy, lebky a štíty. Vytvořila jsem i speciální krabičku, do které se karty pohodlně zasunou. Víčko krabičky tvoří dvě odklápěcí ramena, opatřené jednoduchým zapínáním. Vnější dekor je stejný jako zadní strana karet a na vnitřních stranách se opakují znaky všech čtyř rodin. Název karet je uveden na zapínání krabičky.

 

Dílo   sada žolíkových karet, krabička

Zadání   maturitní práce 

Tvořeno  ruční malba tuší a akvarelem, Photoshop

Rok  2016

 

Království Slunce

Zvolila jsem honosnější, přepychovější šat se šperky, jež by vyjadřoval zámožnost této rodiny kouzelníků. Barevnost byla laděna do odstínů fialové, která je symbolicky přiřazována magii.

Království Listy

Toto království tvoří elfové. Oblečení bylo zvoleno v duchu jemnějších přírodních motivů a materiálu, peří, kůže a krajka. Jako hlavní barvy jsem vybrala modrou a zelenou.

Království Štíty

Je to království bojovníků a rytířů. Hlavní motivem je armáda. Barvu jsem zvolila žlutou, která by byla dobře odlišná od ostatních království a doplňkovou šedou, jež slouží k vyjádření kovového brnění.

Království Lebek

Je charakterizováno jako společenství nájezdníků a barbarů. Oblečení je tedy hlavně z kostí, lebek a kůže. Nehalí celou postavu. Jako hlavní barvy jsem vybrala červenou a černou, jež dobře vystihuje agresi těchto postav.

Žolíci

Jsou to samostatné karty, které nepatří k žádnému znaku. Kostým a maska vychází z harlekýnů. Velmi mě inspirovaly benátské karnevaly. Barevností jsem je zcela odlišila od všech království, zvolila jsem neutrální bílou a černou. Oba žolíci jsou rozdílní, každý má na masce jiné ornamenty a dekor.

PODOBNÁ TVORBA   obaly

Elixíry

Bakalářská práce

Marina and the diamonds

Obal a design na CD

Mladý obal 2018

Obal na kávové kapsle

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021