Select Page

Ovoce, zelenina, potraviny

Ovoce, zelenina, potraviny

Pro tento projekt, jsem si zvolila techniku quillungu. Jedná se o techniku při které se pomocí stočení proužků papíru vytvoří obrazec různých tvarů a velikostí. Tato technika je známa už od dob středověku, kdy se ze starého a poškozeného papíru pomocí husího brka vytvářely ozdobné obrazce do církevních spisů. Z využívání brku nejspíše pochází i název techniky, v angličtině slovo quill označuje právě husí brk.

Pro mě byl quilling docela výzva, jelikož jsem tuto techniku nikdy před tím nepoužila. Proto jsem si prvně na internetu vyhledala spoustu návodů a typů, jak docílit co nejlepších tvarů. 

Vytvořila jsem dva obrazy s motivem zeleniny a ovoce. Díky nepřeberným druhům zeleniny a ovoce se mi podařilo vytvořit bohatou strukturu obrazů. Snažila jsem si, aby vyobrazená plodina šla co nejlépe poznat, proto jsem někde volila rozpůlené zobrazení a někde plodinu v celku. Motivy plodin jsem doplnila o nápisy v angličitě FRUITS a VEGETABLES. Obrazce jsou nalepeny na černý podklad, díky kterému barevný papír krásně vynikne.

Dílo   obrazy s motiven ovoce a zeleniny

Zadání   ruční zpracování papíru na dané téma

Tvořeno   quiling 

Rok   2019

 

PODOBNÁ TVORBA   obrazy

Kresby koní

Ruční kreslení tužkou

Kvetoucí abeceda

Autorská abeceda

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021