Select Page

Yayoi Kusama

Yayoi Kusama

K propagaci jsem si vabrala japonskou výtvarnou umělkyni Yayoi Kusama. Její dílo, jež zahrnuje malby, sochy, instalace i performance, je řazeno k pop artu, art brut, abstraktnímu expresionismu či minimalismu. Píše též básně. Jejím typickým znakem jsou barevné kruhy a puntíky, které se často repetetivně opakují.

Inspirací při tvorbě plakátu byly její proslulé tečkované tykve. V počítači jsem pomocí teček vytvořila obrys prostorové tykve. Kusama čato pracuje se zrcadlovými místnostmi, proto jsem se snažila pomocí zkopírování tykve a stínů docílit efektu, že se tykev nachází mezi zrcadly. Žlutá a černá barva přímo odkazují na její díla s žluto-černýma tykvemi. Horní část plakátu jsem nechala bez zrcadlového odrazu a vypasala jsem zde informace k výstavě. Červená tečka ve jméně odkazuje na japonský původ umělkyně.

Časopisový článek propaguje výstavu umělkyně a umělkyni samotnou. Fotky v článku jsou z již proběhlých výstav. V článku se opakuje žlutá barva z plakátu. Použila jsem znovu i motiv teček. Samotný text je rozdělen do dvou sloupců.

Dílo   plakát, článek v časopise

Zadání   propagace umělce, sazba

Tvořeno  Illustrator

Rok  2015

 

PODOBNÁ TVORBA   plakáty

Festival Strážnice

Propagace festivalu

Kvetoucí abeceda

Autorská abeceda

O mě

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

KONTAKT

facebook.com/hanka.zurkova.9

zurkova34@seznam.cz

Designed by Dormi

2021